ecorra
ecorra
line

SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ

01.08.2011 (Ecorra)

S hlubokým zármutkem oznamujeme všem příznivcům značky Tatra, že dne 23.7.2011 dobojoval svůj životní maratón ve věku 86. let - pan Lubomír Rek.

Pan Lubomír Rek byl nejen vynikající navigátor, manažer továrního týmu Tatra a také jezdec, který usedal na sedadlo spolujezdce a za volant soutěžních vozů T600-Tatraplán a T603, v létech 1949 - 1967, ale především byl celým svým srdcem Tatrovákem. Byl to právě on, kdo přišel s návrhem, aby T603 startovaly v nejtěžší soutěži Evropy, Marathonu de la Route. Přišel i s návrhem nasadit T815 do nejtěžšího podniku světa, Rallye Paříž - Dakar a jeho návrhy vždy přinesly vavříny pro značku Tatra. Svými životními zkušenostmi přispěl i tehdy kdy si už dlouhou dobu užíval odpočinku v důchodu, ke stavbě dvou replik Monopostů Tatra T607, když už si novodobí technici nevěděli rady. A díky jemu vloni opět zaburácel ejektorový motor oranžové Tatře T603-2 B5 pro závod v Goodwoodu.

Pana Lubomíra Reka si všichni budou navždy pamatovat především jako obětavého a přátelského kolegu a kamaráda, ochotného vždy ostatním pomoci a poradit, který značce Tatra věnoval celý svůj život. Čest jeho památce.